ما را در فضای مجازی دنبال کنید.

چربی گیر

چربی گیر

چربی ‌گیر (Grease Trap) دستگاهی است که برای جدا سازی چربی و روغن از پساب‌ های آشپزخانه های صنعتی و صنایع مختلف استفاده می‌ شوند و دلیل اصلی استفاده از چربی گیر، جلوگیری از آسیب دیدن سپتیک تانک، چاه جذبی، سیستم جمع آوری فاضلاب شهری (اگو) توسط چربی های موجود در فاضلاب آشپزخانه صنعتی می باشد. چربی گیر در قسمت انتهایی مسیر جمع آوری فاضلاب در آشپزخانه و قبل از ورود به سیستم جمع آوری فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

چربی موجود در فاضلاب  از طریق اصطکاک و تماس مواد غذایی مانند گوشت، مرغ و غیره با آب، همچنین روغن پخت پز و شستن ظروف چرب و آلوده وارد سیستم فاضلاب می شوند، چربی موجود در فاضلاب میتواند باعث آسیب جبران ناپذیری به چاه های جذبی، لوله های فاضلابی و غیره وارد کند که ممکن است برای تعمیر و باز سازی هزینه های بسیار سنگین را در بر داشته باشد. استفاده از چربی گیر در محل ‌هایی مانند رستوران، هتل‌، بیمارستان، شرکت های فرآوری مواد غذایی و صنایع غذایی می تواند به کاهش آلودگی محیط زیست و کاهش  هزینه تمیزکاری و نگهداری سیستم مدیریت فاضلاب کمک کند.

یکی از مهمترین دلایل استفاده از چربی گیر، جلوگیری از ورود چربی ها به سیستم جمع آوری فاضلاب می باشد. چربی های موجود در فاضلاب آشپزخانه ها از طریق اصطکاک و تماس با مواد غذایی و روغن های پخت پز و شستشوی ظروف وارد سیستم فاضلاب می شوند. این چربی ها می توانند باعث آسیب جبران ناپذیر به سیستم های جمع آوری فاضلاب شوند و هزینه های سنگینی برای تعمیرات و بازسازی ایجاد کنند.

چربی گیر می تواند به حفاظت از سیستم های جمع آوری فاضلاب کمک کرده و به بهبود کیفیت محیط زیست و کاهش هزینه های نگهداری و تمیزکاری سیستم ها کمک کند. بنابراین، توصیه می شود که در صورت سر و کار داشتن با صنایعی که تولید پسآب چرب دارند حتما از چربی گیر استفاده شود تا از مشکلات و هزینه های احتمالی جلوگیری شود.

خرید چربی گیر

خرید چربی گیر صنعتی یکی از موارد حیاتی است که برای صنایع مختلف، به ویژه آشپزخانه صنعتی، رستوران ها، هتل ها و صنایع غذایی، بسیار اهمیت دارد. چربی گیر به عنوان یکی از ابزارهای اصلی برای جدا سازی چربی و روغن از پساب ها استفاده می شوند و از آسیب دیدن سیستم های جمع آوری فاضلاب جلوگیری می کنند.

وقتی به خرید چربی گیر فکر می کنید، باید به چند نکته مهم توجه کنید. اولین نکته این است که باید از یک چربی گیر با کیفیت و استاندارد استفاده کنید. چربی گیر خریداری شده باید دارای محفظه بزرگ برای جمع آوری چربی و روغن، محفظه ای برای جمع آوری و نگهداری پساب و فیلتری برای جدا سازی ذرات بزرگتر از چربی باشند.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید چربی گیر صنعتی، قیمت و هزینه آن است. باید به دقت قیمت های مختلف چربی گیر را مقایسه کنید و به دنبال یک چربی گیر با کیفیت و قیمت مناسب بگردید. همچنین، باید به نگهداری و تعمیرات آسان چربی گیر توجه کنید تا در آینده هزینه های اضافی برای تعمیرات و نگهداری را کاهش دهید.

قبل از خرید چربی گیر صنعتی، بهتر است اطلاعات کافی در مورد انواع چربی گیر، عملکرد آن و نکات مهم در خرید آنها را جمع آوری کنید. با انجام تحقیقات لازم و مشورت با کارشناسان متخصص، می توانید یک چربی گیر مناسب و با کیفیت برای صنعت خود انتخاب کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. به این ترتیب، می توانید از آسیب دیدن سیستم های جمع آوری فاضلاب جلوگیری کرده و به بهبود کیفیت محیط زیست و کاهش هزینه های نگهداری و تمیزکاری کمک کنید.

عملکرد چربی گیر

چربی گیر صنعتی استادندارد و کامل شامل یک محفظه بزرگ برای جمع ‌آوری چربی و روغن و یک محفظه برای جمع آوری و نگهداری پساب و همچنین یک فیلتر برای جداسازی ذرات بزرگتر از چربی (مانند پسماند مواد غذایی) استفاده می‌کنند. برخی از چربی گیر ها همچنین دارای سیستم گرمایش هستند تا چربی را در حالت مایع (روغن) نگه دارند و از سفت شدن آنها (ماسیدن چربی) جلوگیری کنند، تا فرایند خروج چربی از دستگاه به سهولت انجام پذیرد. درادامه به توضیح دقیق تر فرایند چربی گیر می پردازیم.

انواع چربی گیر

چربی گیر های رستورانی بطور کلی و عمدتا از جنس های پلی اتیلن ، فایبرگلاس ، استیل و بتنی (که تقریبا چربی گیر بتنی منسوخ شده و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد) تولید می شوند، پر مصرف ترین نوع چربی گیر رستورانی از جنس فایبرگلاس و پلی اتیلن می باشد که به دلیل تولید سریع، حمل آسان ، امکان مونتاژ در محل ، سطح آلودگی بسیار کم و نظافت بسیار راحت مورد استفاده و استقبال خریداران قرار گرفته شده است و تقریبا اکثر چربی گیر ها از نوع چربی گیر فایبرگلاس و چربی گیر پلی اتیلن تولید می شوند.

  1. در پکیج ‌های چربی گیر رستورانی ، فاضلاب پس از ورود به مخزن از سبدی تحت عنوان سبد آشغال گیر یا دانه گیر عبور می کند تا مواد نسبتا درشت مثل دانه برنج و عدس و غیره معلق از فاضلاب جدا شود.
  2. پس از ورود فاضلاب به بخش اول مخزن چربی گیر با کاهش سرعت و تلاطم گیری فاضلاب و در نتیجه کاهش دمای آب، ذرات چربی و روغن به دلیل داشتن وزن مخصوص کمتر نسبت به آب به روی سطح آمده و همچنین ذراتی ریزی که از سوراخ های سبد آشغال گیر عبور کرده اند ته نشین می شوند.
  3. فاضلاب قرار گرفته در زیر چربی ها از بین فیلتر ها (پکینگ مدیا) عبور و وارد بخش بعدی مخزن چربی گیر می شود که پس از تکرار مراحل اول فاضلاب عاری از هرگونه چربی و روغن از مخزن چربی گیر به بیرون خارج می شود.
  4. پس از اینکه چربی و روغن در چربی‌ گیر جمع‌آوری شدند، می توان آنها را به راحتی با استفاده از دستگاه ‌های جدا کننده چربی جدا کرد.
  5. در سیستم هایی که از تجهیزات گرمایشی استفاده می کنند، چربی و روغن جدا شده به صورت مایع از طریق شیر خروج چربی از دستگاه خارج می شوند، از چربی های به جا مانده می توان در اشکال مختلفی استفاده کرد، این چربی ها معمولا در صنایع دارو سازی، تولید صابون، کرم و لوسیون و یا به عنوان سوخت یا به روش های دیگر بازیافت مورد استفاده قرار می گیرند.

چربی گیر فایبرگلاس

چربی گیر فایبرگلاس نوعی از دستگاه چربی گیر است که از جنس فایبرگلاس و مکعبی شکل ساخته میشود، این نوع از چربی گیر به دلیل استفاده از رزین پلی استر دارای سطح داخلی کاملا صاف و یکپارچه است و با مواد اولیه کامپوزیت مانند الیاف پلیمری و رزین ساخته می شود، چربی گیر فایبرگلاس در ابعاد 50 الی 100.۰۰۰ لیتری تولید میگردد که همین امر به خریداران این امکان را میدهد که حتی در فضاهای بسیار کوچک یا حتی زیر سینک صنعتی از چربی گیر فایبرگلاس استفاده نمایند.

قیمت چربی گیر فایبرگلاس

قیمت ها ممکن است بسته به منطقه جغرافیایی، تامین کننده، ابعاد و سایر عوامل متغیر باشند. قیمت چربی گیر فایبرگلاس معمولاً بر اساس عوامل مختلفی محاسبه می شود. برای دریافت قیمت دقیق و اطلاعات بیشتر درباره چربی گیر فایبرگلاس، بهتر است با کارشناسان گروه صنعتی دپوت تانک تماس بگیرید.در زیر به برخی از این عوامل اشاره می کنم که ممکن است در تعیین قیمت نهایی تأثیرگذار باشند

  1. ابعاد و ظرفیت چربی گیر فایبرگلاس: اندازه و ظرفیت، به عنوان یک عامل مهم در تعیین قیمت چربی گیر فایبرگلاس ، بررسی می شود. چربی گیرهای بزرگتر و با ظرفیت بیشتر معمولاً قیمت بالاتری دارند.
  2. جنس و کیفیت مواد چربی گیر فایبرگلاس: استفاده از مواد با کیفیت بالا در ساخت بدنه، می تواند قیمت چربی گیر فایبرگلاس را افزایش دهد. چربی گیرهایی که از مواد مقاوم و با عمر استفاده بهتری ساخته شده اند معمولاً قیمت بالاتری دارند.
  3. تکنولوژی و ویژگی های خاص چربی گیر فایبرگلاس: در صورتی که چربی گیر دارای ویژگی های خاص مانند خروجی خودکار یا سیستم هشدار دهنده باشد، قیمت آن ممکن است بیشتر از مدل های ساده تر باشد.
  4. نصب و نگهداری چربی گیر فایبرگلاس: برخی تامین کنندگان ممکن است هزینه نصب و نگهداری را در قیمت چربی گیر فایبرگلاس لحاظ کنند. این هزینه ها ممکن است متغیر باشند و با توجه به پیچیدگی نصب و نگهداری، می توانند تفاوت قیمتی ایجاد کنند.
  5. بازار و منطقه جغرافیایی: قیمت چربی گیر فایبرگلاس ممکن است بین مناطق و بازارهای مختلف متغیر باشند. عوامل اقتصادی، رقابت و تقاضا می توانند تأثیرگذار باشند.

مزایای چربی گیر فایبرگلاس

چربی گیر فایبرگلاس به عنوان یک گزینه کاربردی و مطمئن برای جداسازی چربی در فاضلاب های مسکونی و صنعتی مختلف استفاده می شود، چربی گیر فایبرگلاس به عنوان یک دستگاه جداسازی چربی از آب و فاضلاب، مزایای متعددی دارد که عبارتند از

جداسازی سریع

با کاهش همزمان دما و سرعت جریان آب در داخل چربی گیر فایبرگلاس، چربی از روغن جدا می شود و روغن به صورت لایه ای در روی پساب باقی می ماند.

متراکم شدن چربی

روغن و چربی ها در روی هم انباشته شده و لایه ای متراکم و غیر قابل حل شدن تشکیل می دهند که در تله چربی گیر فایبرگلاس حبس می شوند.

خروجی مناسب

خروجی چربی معمولاً در سمت مقابل ورودی چربی گیر قرار دارد و با فاصله ای از سطح ورودی قرار می گیرد، این طراحی در چربی گیر فایبرگلاس باعث جلوگیری از خروج چربی می شود.

طراحی مناسب

در چربی گیر فایبرگلاس لوله ورودی و خروجی طوری طراحی شده اند که فاضلاب بدون روغن فقط از پایین چربی گیر برداشت شود و هیچگونه فرار چربی رخ نمی دهد.

مقاومت و ماندگاری

چربی گیر فایبرگلاس از دسته محصولاتی است که از فایبرگلاس با ترکیب الیاف مصنوعی و طبیعی و رزین مخصوص تولید می شوند، که باعث مقاومت، ماندگاری، بازدهی بالا و وزن سبک آنها می شود. این ویژگی باعث سهولت در جابجایی و عدم استفاده از مواد دیگر مانند فلز و پلاستیک می شود.

مقاومت در برابر اشعه UV و نور آفتاب

با استفاده از ژل کت مناسب در فرآیند ساخت بدنه مخزن و چربی گیر فایبرگلاس، از عبور اشعه UV و نور آفتاب جلوگیری می کنند. این ویژگی باعث جلوگیری از رشد جلبک و باکتری درون چربی گیر فایبرگلاس می شود.

چربی گیر فایبرگلاس

چربی گیر پلی اتیلن

چربی گیر پلی اتیلن همانطور که از اسمش پیداست از جنس پلی اتیلن و با مواد اولیه پتروشیمی با استفاده از لوله های اسپیرال با قطر ۱۰۰ الی 300 سانتی متر و با ظاهری استوانه ای به شکل افقی از ظرفیت ۱۰۰۰ الی ۶۰.۰۰۰ لیتری با مقاومت بسیار بالا تولید میگردد، از چربی گیر پلی اتیلن میتوان به راحتی برای شرایط دفنی زیر زمین به طوری که حتی عبور و مرور وسایل نقلیه روی سطح زمین به آن آسیبی وارد نکند مورد استفاده قرار میگیرد، چربی گیر پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالای بدنه و نوع مواد اولیه و مقاومت در برابر نور خورشید، رطوبت و فشار خاک ،طول عمری بین ۳۰ تا ۵۰ سال را داراست و به همین علت چربی گیر پلی اتیلن یکی از پر مصرف ترین انواع چربی گیر است.

چربی گیر پلی اتیلن به عنوان یک راه حل موثر در مواردی که به دلیایل مختلف با مشکلات کمبود فضا رو به رو هستیم بسیار کارآمد می باشد. چربی گیر پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط در شرایط دفنی زیر زمین و حتی تحت وزن وسایل نقلیه مناسب می سازد و برای استفاده در رستورانها، آشپزخانه های صنعتی، کارخانه های صنعتی و سایر امکان عمومی است.

علاوه بر مقاومت فیزیکی برای شرایط دفنی، مقاومت چربی گیر پلی اتیلن در برابر نور خورشید، رطوبت، آن را برای استفاده در شرایط دفنی برای استفاده در شرایط غیر دفنی نیز بسیار کاربردی و مناسب می نماید و طول عمر بالای این محصول نیز باعث می شود که به مدت طولانی بدون نیاز به تعویض و تعمیر خدمت کند

مزایای استفاده از چربی گیر پلی اتیلن

مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف

با توجه به تولید چربی گیر پلی اتیلن با مواد اولیه پلی اتیلن این دستگاه دارای بدنه ای مقاوم در برابر نور خورشید، رطوبت، فشار خاک و شرایط محیطی سخت دیگر می باشد. این ویژگی ها باعث می شود که چربی گیر پلی اتیلن بتواند به طور موثر در شرایط دفنی زیر زمین و مکان هایی که وسایل نقلیه بر روی آن حرکت می کنند، مورد استفاده قرار گیرد.

طول عمر بالا

چربی گیر پلی اتیلن با توجه به مقاومت بالای بدنه و استفاده از مواد اولیه با کیفیت، دارای طول عمر زیادی می باشد و معمولاً می تواند از 10 تا ۵۰ سال خدمت کند، که این امر باعث کاهش نیاز به تعویض و تعمیر مکرر آن می شود.

قابلیت جمع آوری چربی ها

چربی گیر پلی اتیلن با طراحی مناسب و ظرفیت مختلف برای جمع آوری چربی ها در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و قادر به نگهداری حجم زیادی از چربی است.

حفاظت از زیرساخت ها

استفاده از چربی گیر پلی اتیلن در مکان هایی نظیر رستوران ها، آشپزخانه های صنعتی، کارخانه ها و غیره،  به حفاظت از زیرساخت ها از آسیب ناشی از چربی کمک می کند. این بهبود در حفاظت زیرساخت ها به دلیل خاصیت مقاومتی چربی گیر پلی اتیلن و توانایی ذخیره سازی چربی ها درون آن ایجاد می شود.

 

چربی-گیر-پلی-اتیلن

چربی گیر استیل

چربی گیر استیل نیز یکی دیگر از انواع چربی گیر می باشد و باید به این امر اشاره نمود که بهترین و مقاوم ترین نوع چربی گیرها ، چربی گیر استیل می باشد. زیرا با توجه به خواص استیل هم از مقاوت فیزیکی و هم از مقاومت شیمیایی بالایی در برابر ضربه و پوسیدگی برخوردار هستند. چربی گیر استیل به دلیل تولید با ورق استنلس استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ که ضد خوردگی و زنگ زدگی هستند طول عمری بسیار بالا دارند و همچنین از نظر نظافت و راحتی در نگهداری بهترین در نوع خود هست. اما باید به این نکته نیز اشاره شود که قیمت چربی گیر استیل نسبت به دیگر انواع چربیگیر بسیار بیشتر بوده و به همین جهت کمتر مورد استفاده قرار میگیرد اما میتوان گفت ۱۰۰٪ استفاده کنندگان از چربی گیر استیل هیچ نوع مشکلی از نظر نظافت، بوی بد و نگهداری ندارند و چربی گیر استیل از این حیث بی نظیر می باشد.

قیمت چربی گیر استیل

قیمت چربی گیر استیل متغیر است و ممکن است بسته به اندازه، طراحی، کیفیت و محل تولید متفاوت باشد. همچنین، عوامل دیگری مانند نوع استیل استفاده شده و ویژگی‌های فنی محصول نیز می‌توانند تأثیرگذار باشند.

در مقایسه با سایر نوع چربی گیرها، چربی گیر استیل معمولاً قیمت بیشتری دارد. به عنوان مثال، در مقایسه با چربی گیر‌های ساده یا پلاستیکی، قیمت چربی گیر استیل بیشتر است. همچنین، برندهای معروف و محصولات با کیفیت بالاتر ممکن است با قیمت بیشتری همراه باشند.

قیمت چربی گیر استیل بسته به مدل و برند، اندازه و ظرفیت، ویژگی‌های خاص محصول و محل تولید متفاوت است. برای دقت بیشتر، توصیه می‌شود با کارشناسان گروه صنعتی دپوت تانک تماس گرفته و قیمت چربی گیر استیل را مقایسه و اطلاعات دقیق‌تری را درباره قیمت چربی گیر استیل به دست آورید.

مزایای استفاده از چربی گیر استیل

استفاده از چربی گیر استیل دارای بسیاری از مزایاست، چربی گیر استیل به عنوان یک گزینه مناسب برای استفاده در آشپزخانه‌ها و محیط‌هایی که نیاز به مقاومت و بهداشت بالا دارند، شناخته شده است.در زیر به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد

مقاومت فیزیکی

چربی گیر استیل به دلیل خواص مکانیکی استیل، مقاومت فیزیکی بالایی دارد. این به معنای تحمل بهتر ضربه ها و فشارهای مکانیکی است که ممکن است در حین استفاده رخ دهد.

مقاومت شیمیایی

استیل دارای مقاومت شیمیایی بسیار بالا در برابر خوردگی، زنگ زدگی و تأثیر عوامل محیطی است. این به معنای این است که چربی گیر استیل می تواند در محیط های مرطوب، با تماس با مواد شیمیایی و تحت تأثیر عوامل جوی مانند آب و هوا، به طور موثر عمل کند و دوام بیشتری داشته باشد.

طول عمر بالا

به دلیل مقاومت استیل در برابر خوردگی و زنگ زدگی، چربی گیر استیل دارای طول عمر بسیار بالایی است. این به معنای کاهش نیاز به تعویض مکرر و نگهداری مداوم است و در نتیجه، هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.

نظافت و بهداشت

استیل به عنوان یک سطح غیرمتخلخل و غیرنفوذپذیر، ضدباکتریال و ضدآب است. این به معنای آن است که چربی گیر استیل به راحتی قابل شستشو و ضدرسوب و رسوب است. همچنین، به دلیل خاصیت ضدباکتریال استیل، رشد و تکثیر باکتری ها و میکروارگانیسم ها را کاهش می دهد و به بهداشت و سلامت شما کمک می کند.

ظاهر زیبا

چربی گیر استیل به دلیل طراحی زیبا و براقی که دارد، به دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما زیبایی و شیکی می بخشد و به تناسب با سبک های مدرن و کلاسیک می باشد.

چربی گیر استیل

مزایای استفاده از چربی گیر

پساب ‌های آشپزخانه های صنعتی ممکن است حاوی مواد آلی و چربی باشند که در صورت ورود به محیط زیست، می توانند باعث آلودگی آب و به خطر انداختن محیط زیست شوند. برای جلو گیری از این موضوع، چربی گیرها به عنوان یکی از ابزارهای مهم در کنترل آلودگی پساب ‌های آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، استفاده از چربی‌گیرها در محل‌هایی مانند رستوران‌ها و صنایع غذایی، به دلیل کاهش آلودگی آب و خطرات بهداشتی مرتبط با چربی، بسیار مهم است. چربی گیر با جمع آوری چربی و روغن از پساب‌ های آشپزخانه صنعتی، می توانند باعث کاهش بار زیست محیطی و تلفات اقتصادی مرتبط با تمیزکاری و نگهداری سیستم های جمع‌آوری فاضلاب شوند، از دیگر مزایای استفاده از چربی گیر می توان به کاهش انسدادها در سیستم جمع ‌آوری فاضلاب، کاهش هزینه‌ نگهداری، کاهش استفاده از مواد شیمیایی در تصفیه فاضلاب جهت رفع انسداد و همچنین افزایش صرفه‌ جویی در مصرف آب اشاره کرد. در کل، استفاده از چربی گیر به دلیل مزایای زیست محیطی، اقتصادی و بهداشتی، در صنایع غذایی و سایر صنایع که از پساب های آشپزخانه تولید می کنند، بسیار مهم و ضروری است.

چربی گیر فایبرگلاس

تمیز کردن چربی گیر

برای به حداقل رساندن آلودگی محیط زیست، لازم است که چربی گیر به درستی نصب، نگه داری و عملیات تخلیه آنها به درستی انجام شود. همچنین، برای افزایش عمر مفید چربی گیر، لازم است که در صورت نیاز، تعمیرات دوره‌ای و تعویض قطعات آنها مانند فیلتر ها انجام شود، در صورتی که یک دستگاه چربی گیر به درستی نگهداری و عملیات تخلیه آنها نادرست باشد، ممکن است باعث تشکیل انواع بو نا مطبوع و آلودگی محیط زیست شوند. به همین دلیل، نگهداری و تعمیرات دوره‌ای این دستگاه‌ بسیار مهم است، برای به حداقل رساندن آلودگی محیط زیست، لازم است که چربی گیر به صورت دوره‌ای تخلیه شود و لازم است که این فرایند توسط افراد آموزش دیده و فنی انجام شود تا هم به دستگاه آسیب نرسد هم فرایند چربی زدایی در دراز مدت به درستی انجام شود.

چربی گیر رستورانی

چربی گیر رستورانی (آشپزخانه صنعتی) یکی از ابزارهای اساسی برای مدیریت چربی برای آشپزخانه صنعتی در رستوران، کافی شاپ، هتل، بیمارستان و ارگان های دیگر است. چربی گیر رستورانی به صورت معمول در سیستم لوله کشی فاضلاب نصب می شود و وظیفه جدا سازی چربی و روغن از جریان فاضلاب را بر عهده دارد.

فاضلاب تولید شده در آشپزخانه صنعتی حاوی مقدار زیادی چربی و روغن می باشد که مرور زمان و با انباشته شدن تبدیل به گریس یا چربی سفت می شود، این چربی دارای ساختار مولکولی پیچیده ای هستند که توسط میکروارگانیسم های هوازی و بی هوازی به راحتی تجزیه نمی شوند بدون استفاده از چربی گیر، این چربی و روغن ها وارد شبکه فاضلاب می شوند و می توانند منجر به آلودگی محیط زیستی و گرفتگی مسیر فاضلاب می شوند.

بنابراین، اگر فاضلاب را به شبکه فاضلاب هدایت کنید بدون استفاده از چربی گیر، می تواند به آلودگی محیط زیست و گرفتگی مسیر فاضلاب منجر شود.

عملکرد چربی گیر رستورانی

چربی گیر رستوران به عنوان یک دستگاه جداسازی چربی و روغن از فاضلاب، وظیفه جمع آوری این مواد از جریان فاضلاب را بر عهده دارد. چربی گیر رستوران برای جداسازی چربی و روغن از فاضلاب آشپزخانه صنعتی و رستوران استفاده می شود. این دستگاه بر اساس شناورسازی روغن بر روی آب طراحی شده اند.

در چربی گیر رستورانی، فاضلاب از سبد آشغالگیر عبور می کند تا مواد درشت دانه مانند نخود، پوست مرغ و برنج از آن جدا شوند. سرعت عبور جریان پساب باید کم و حداکثر 50 گالن بر دقیقه باشد.

با ورود فاضلاب به داخل چربی گیر، ذرات چربی و روغن به دلیل وزن و چگالی کمتر خود بر روی سطح دستگاه جمع می شوند و از جریان فاضلاب جدا می شوند. سپس فاضلاب تقریباً جدا شده از مواد روغنی و چربی از دستگاه چربی گیر خارج می شود، در این فرآیند، ذرات چربی و روغن به سطح دستگاه چربی گیر می آیند و پساب تقریباً از مواد روغنی و چربی پاک می شود.

چربی گیر رستورانی

مزایای استفاده از چربی گیر رستورانی

با استفاده از چربی گیر رستورانی، می توان از مشکلات مربوط به چربی و روغن فاضلاب خارج شده و به حفظ محیط زیست و پیشگیری از گرفتگی مسیر فاضلاب کمک کرد. این دستگاه اساسی برای هر نوع آشپزخانه صنعتی و رستورانی است که به دنبال راه حلی کارآمد برای مدیریت چربی های صنعتی خود هستند.

اگر صاحب یک رستوران، یک کافه تریا، یک هتل یا شاید یک بیمارستان هستید، مطمئناً با چالش های مربوط به نگهداری یک آشپزخانه صنعتی آشنا هستید. از آنجا که شما باید از قوانین بهداشتی منطقه کاری خود به دقت پیروی کنید، یکی از مشکلات اصلی در مدیریت آشپزخانه صنعتی، مدیریت چربی و روغن فاضلاب است. اما با وجود دستگاه چربی گیر رستورانی یا (Grease Trap) گریس تراپ، می توانید از این مشکلات خارج شوید و به راحتی از آنها جلوگیری کنید.

فاضلاب رستوران ها، آشپزخانه های صنعتی و تالارها حاوی مقدار زیادی چربی و روغن می باشند. این چربی ها دارای ساختار مولکولی پیچیده ای هستند که توسط میکروارگانیسم های هوازی و بی هوازی به راحتی تجزیه نمی شوند. بنابراین، اگر فاضلاب را به شبکه فاضلاب هدایت کنید بدون استفاده از چربی گیر، می تواند به آلودگی محیط زیست و گرفتگی مسیر فاضلاب منجر شود. به همین دلیل، استفاده از چربی گیر رستورانی ضروری است.

آیا دستگاه چربی گیر قابلیت مونتاژ در محل را دارد؟

چربی گیر فایبرگلاس معمولاً قابلیت مونتاژ در محل را دارند. به دلیل ویژگی های ساختاری و مواد استفاده شده در آنها، این نوع چربی گیرها قابلیت جدا شدن و مجدداً متصل شدن قسمت های مختلف را دارند. این امکان به شما اجازه می دهد تا قطعات را به صورت جداگانه حمل و سپس در محل مورد نظر مونتاژ کنید.
چربی گیر فایبرگلاس معمولاً از مواد سبک و مقاومی مانند فایبرگلاس تشکیل شده است که به راحتی قابل جدا و متصل شدن هستند. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا دستگاه را به اجزای کوچک تر تقسیم کنید و در کیسه ها یا جعبه های کوچک حمل کنید. سپس در محل پروژه، با استفاده از ابزارهای ساده و دستورالعمل های مربوطه، قطعات را به هم متصل کنید و چربی گیر را مونتاژ کنید.
برای مونتاژ دستگاه چربی گیر در محل، دستگاهی که قابلیت تفکیک قسمت ها و مجدداً اتصال آنها را داشته باشد مناسب خواهد بود. این دستگاه ها معمولاً از قطعات جدا پذیر تشکیل شده و برای حمل و نقل آسان به قطعات کوچک تر تقسیم می شوند. در زمان مونتاژ، شما می توانید این قسمت ها را به هم متصل کنید و دستگاه کامل را تشکیل دهید.
دستگاه های چربی گیر قابل حمل معمولاً از این دسته می باشند. آنها معمولاً دارای قطعات کوچکی هستند که به طور آسان جدا و مجدداً متصل می شوند. به عنوان مثال، دستگاه های چربی گیر مکانیکی یا الکتریکی کوچکی که برای استفاده در خانه یا محیط کاری کوچک طراحی شده اند، معمولاً قابلیت مونتاژ در محل را دارند. شما می توانید این دستگاه ها را به سادگی بازیابی کنید و قطعات را به هم متصل کنید تا دستگاه چربی گیر کامل شود.
معمولاً برای مونتاژ دستگاه چربی گیر در محل، نیاز به ابزارهای ساده مانند مهره گذاری، سوزن گذاری، پیچ گوشتی و سایر ابزارهای پایه ای مکانیکی و الکتریکی است. همچنین، دستورالعمل های مربوطه را باید به دقت دنبال کرده و مراحل مونتاژ را به ترتیب درست انجام دهید.

امتیاز شما به این مطلب :
5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مرتبط
تماس با ما