ما را در فضای مجازی دنبال کنید.

مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن دپوت تانک

مخازن ذخیره آب را براساس ویژگی ها و خصوصیات مختلفی که دارند در دسته بندی های مختلفی ساخته می شوند. این دسته بندی ها بر اساس جنس و مواد اولیه می باشد و یکی از متداولترین موارد انواع مخزن پلی اتیلن که در صنایع مختلفی مانند صنعت ساختمان، صنعت کشاورزی و دیگر صنایع مختلف برای ذخیره سازی و حمل و نقل آب و دیگر مایعات، مخزن پلی اتیلن است که با توجه به شرایط استفاده با محیط زیست سازگاری دارد.

اولین مخازنی که پا به زندگی انسان ها گذاشته بود مخازن سفالی چوبی و یا ساخته شده با پوست حیوانات بود و در طول زمان از ماده هایی که جای مخازن سفالی و سنگی را برای ذخیره آب گرفته مخازن سیمانی و آهنی بود که به دلیل وزن زیاد استفاده از آنها مشکل ساز بوده است و با پیشرفت علم در صنعت پلیمر ایران و افزایش کیفیت  درمحصولات تولید شده از مواد پلیمری هر روزه به تعداد استفاده کنندگان از مخازن پلی اتیلن بیشتر شده است، مخزن پلی اتیلن یکی از محصولات پلیمری است که برای ذخیره آب قرار بسیار مورد استقبال قرار گرفته است . امروزه هر مجموعه و یا هر فردی که به دنبال مخزن برای ذخیره سازی برای هر نوع سیالی باشد اول به فکر خرید مخزن پلی اتیلنی خواهد بود.

 

قیمت مخزن پلی اتیلن

قیمت مخزن پلی اتیلن میتواند یکی از عوامل  تاثیر گذار در انتخواب ، تصمیم گیری و خرید باشد، برسی و محاسیه قیمت مخزن پلی اتیلن کار ساده ای نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد که دانستن آن برای خریدار خالی از لطف نیست.

1- قیمت مواد اولیه پلی اتیلن تاثیر گذارترین عامل در تایین قیمت مخزن پلی اتیلن در می باشد ، مواد پلی اتیلن بسته به کیفیت مواد خام نفتی، ترکیبات مواد تولیدی، درصد ترکیب مواد، شرکت پتروشیمی تولید کننده مواد اولیه و غیره، دارای قیمت متفاوتی می باشد.

2- ساختار ترکیب مواد اولیه عامل تاثیر گذار بعدی در قیمت مخزن پلی اتیلن است قیمت مخزن پلی اتیلن تک لایه از مخزن پلی ایتلن سه لایه ومخزنپلی اتبلن پنج لایه ارزان تر است.

 

3- مخزن پلی اتیلن در ابعاد و حجم های مختلفی ساخته میشوند، ظرفیت مخزن پلی اتیلن در تعیین قیمت بسیار تاثیر گذار می باشد. طبیعتا هرچه حجم مخزن باشد وزن مواد اولیه مورد استفاده بیشتر و در نتیجه قیمت نهایی بالاتر می باشد.

 

مخزن پلی اتیلن ذخیره آب

بررسی مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن به دلیل شکل ها و ابعاد گوناگونی که تولید می شوند برای کاربردهای مختلفی در چرخه صنایع کارخانه ها و مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. مخازن پلی اتیلن در شکل های متفاوتی ساخته میشود که در اینجا به چند مدل از انواع این مخازن اشاره می کنیم.

مخزن پلی اتیلن افقی، مخزن پلی اتیلن عمودی، مخزن پلی اتیلن آسانرو یا کتابی، مخزن پلی اتیلن مخروطی، مخزن پلی اتیلن مکعبی و مخزن پلی اتیلن قیفی و دیگر انواع مخزن پلی اتیلن.

 

مزایای مخزن پلی اتیلن

با گسترش فروش مخزن پلی‌ اتیلن ابعاد بیشتری از ویژگی های این محصول به نمایش درآمده، مخزن پلی اتیلن نه تنها قابلیت نگهداری آب بلکه توانایی نگهداری از دامنه وسیعی از مواد شیمیایی و خورنده را نیز دارند و می توان از مخزن پلی اتیلن برای نگهداری اسید ها با توجه به مقدار خرورندگی و ترکیب ساختاری شان برای امور صنعتی و غیر صنعتی استفاده کرد، شاید به جرات بتوان گفت خرید آسان و آماده بودن این مخازن از مهمترین مزیت برای انتخاب و خرید مخزن پلی اتیلن می باشد، در قدم های بعدی قابلیت حمل و نقل آسان نیز در مورد مخزن پلی اتیلن قابل ذکر است زیرا این مخازن وزن نسبتا کمی دارند و همچنین با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح عرضه از لحاظ قیمت نسبتا پایین تری به انواع دیگر مخازم مانند مخازن کامپوزیتی و غیره.

وجود مدل های مختلف مانند استوانه عمودی، افقی، مثلثی و مکعب مستطیل، وسعت انتخاب گسترده را برای مصرف کننده ایجاد می نماید که باری سلیقه ها و نیاز های مختلف میتوان از این مخازن به سرعت استفاده نمود.

 

معایب مخزن پلی اتیلن

آسیب پذیر بودن مخزن پلی اتیلن در برابر نیروی بیرونی و یا ضربه با جسم نوک تیز به لایه بیرونی مخزن میتواند باعث شکستگی ، ترک و یا پارگی مخزن شود، در موارد دیگر مشاهده شده بعضی از تولید کنندگان از مواد آنتی یو وی (ANTI UV) در لایه بیرونه استفاده نمی کنند و یا مصرف کننده از سر نا آگاهی از مخازن بدون پوشش آنتی ییو وی در فضای باز و زیر نور خورشید استفاده میکنند، تابش اشعه ماوراء بنفش می تواند در دوره زمانی کوتاه مدت در سیال داخل مخزن تاثیر گذار باشد و در بازه زمانی بند مدت نیز میتواند بافت مواد پلی اتیلنی موجود را از بین ببرد و احتمال شکستگی و یا به بیان درست تر ظریب خطر را افزایش دهد.

درست است که مخزن پلی اتیلن در برابر فرسایش و تابش نور خورشید بسیار مقاوم است و در مقایسه با دیگر مخازن، از طول عمر بیشتری برخوردار می باشند، اما به هر حال این مخازن نیز برای استفاده دارای عمر مفید مخصوص به خود می باشند ، در اینجا این نکته قابل ذکر است که مخزن پلی اتیلن اگر به روش استاندارد و با مواد اولیه درجه یک ساخته بشود به راحتی میتواند عمر مفید تا 60 سال را داشته باشد.

مخزن-پلی-اتیلن-ته-قیفی
امتیاز شما به این مطلب :
امتیاز شما
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مرتبط
تماس با ما